Аутсорс комерційних дата-центрів або побудова власної інфраструктури? Для чого необхідний ЦОД якщо сервера можна тримати і «в стінах» офісу? І чи варто звертатися до сервісу комерційних дата-центрів якщо побудову серверної можна реалізувати власними силами. Мабуть, кожен власник бізнесу хоч раз задавався такими питаннями.
Команда GigaCenter розібрала дане питання і пояснила, коли і чому бізнесу варто обрати аутсорс комерційних дата-центрів.
На сьогоднішній день у бізнесу є кілька варіантів розміщення даних: хмарні рішення, комерційний ЦОД або побудова власної IT-інфраструктури. Так підприємцю в сфері роздрібної торгівлі буде досить простого комп'ютера з CRM-системою, де можна буде вести базу клієнтів і оформляти замовлення. А ось якщо розглянути велике підприємство в оптово-роздрібній сфері з безліччю роздрібних точок, посередниками і штатом в 100 співробітників, то тут вже простою CRM-системою не обійтися. Для такого бізнесу необхідний потужний сервер, власна IT-інфраструктура на базі каналів зв'язку, а також резервування інформації в хмарних ресурсах. І в такому випадку не обійтися без комерційного дата-центру.

Для чого бізнесу дата центр

Для початку давайте розберемося із самим поняттям дата-центр.

Дата-центр — це спеціалізована будівля з надійною та безперебійною інфраструктурою, в якому розміщуються сервера клієнтів. У ньому можна розмістити обладнання компанії: від юніта до цілої стійки або навіть орендувати індивідуальний модуль - в світі ЦОД таке розміщення і називається colocation. А фахівці дата-центру забезпечать його безперебійну роботу, а також відстежуватимуть усі важливі технічні показники 24/7.

У скільки ж "обійдеться" ця послуга бізнесу?

Мабуть, у багатьох власників бізнесу присутня думка, що послуга колокейшн досить дорога. Тому багато представників компаній навіть не розглядають такий варіант розміщення обладнання. Але ми зараз розвіємо цей міф і зробимо це завдяки кількох прикладів.
Для початку давайте розглянемо кейс невеликого бізнесу. Наприклад, візьмемо маленьке туристичне агентство з одним офісом. У такої компанії є потреба в розміщенні обладнання для безперебійної роботи бухгалтерських програм (Medoc або 1С), зберігання бази клієнтів та інших завдань. В даному випадку ідеальним рішенням стане оренда 1 юніта в дата-центрі потужністю приблизно 300 Вт. Така послуга власнику бізнесу обійдеться в 1033 грн на місяць. І в перерахунку на 1 день дорівнюватиме 35 грн - що рівносильно ціні 1-й чашки кави.
Також, розглянемо інший кейс на прикладі більш великого бізнесу - невеликої мережі аптек. У такій компанії технічних завдань стає більше: бази даних клієнтів, постачальників, безперебійна робота онлайн-сервісів для замовлення препаратів, необхідність резервування інформації в хмарних ресурсах та інші. Тому, тут йдеться про інші технічні параметри - в такому випадку візьмемо за основу 4 юніта потужністю 1000Вт. Вартість такої послуги становитиме 3664 грн в місяць.
Погодьтеся в рамках бюджету середнього бізнесу це не такі вже й величезні гроші, враховуючи, що дана послуга зможе надати гарантію безперебійної роботи вашого обладнання.

Як зрозуміти, що бізнесу пора звернутися до послуг дата-центрів?

Задайте собі кілька запитань про ваш бізнес. Якщо відповідь на більшість з них позитивна, тоді вам час задуматися про перенесення своєї інфраструктури в комерційний ЦОД:

  • безперебійність роботи сервісів критично важлива для вашої компанії?
  • будь-який збій в роботі системи, додатків або доступу до мережі Інтернет спричинить за собою великі збитки?
  • проект вашої компанії (сайт, онлайн-сервіс) досяг великих масштабів і потужностей вашого сервера вже стає недостатньо?
  • чи існує ризик втрати стратегічно важливих даних при збої в роботі обладнання або в результаті розкрадання інформації?
  • розглядаєте ви в найближчі кілька років модернізацію обладнання або плануєте нарощувати обчислювальні потужності?
  • вигідно для вашого бізнесу перевезти ваші сервера в комерційний дата-центр з точки зору операційних витрат, чи допоможе це скоротити витрати компанії?

Для чого бізнесу потрібен дата-центр?

З одного боку питання є досить простим, адже обладнання компанії необхідно десь розміщувати, а виділяти величезні ресурси на будівництво власного дата-центру вже давно не рентабельно. Але, крім цього, розміщення серверів в ЦОД також дозволить знизити вартість експлуатації ваших IT-ресурсів - і це далеко не всі можливості.
Розміщення обладнання в комерційному дата-центрі також надасть вашій компанії такі переваги як:
  • економія трудових і фінансових ресурсів, завдяки відсутності необхідності створення власної IT-інфраструктури;
  • значне зменшення адміністративних витрат за рахунок обслуговування вашого обладнання фахівцями дата-центру (ви зможете скоротити частину витрат на зарплату ваших технічних фахівців, завдяки обслуговуванню інфраструктури на аутсорсі);
  • зниження витрат на орендну плату, адже ви більше не потребуєте додаткової площі під розміщення серверів (технічний майданчик в даному випадку надає дата-центр);
  • гарантія безперебійної роботи обладнання, завдяки надійній інфраструктурі і моніторингу фахівцями ЦОД 24/7.

Наявність переваг IT-сервісу для компаній також підтверджується реальними бізнес-кейсами наших клієнтів:

Прийняття рішення в сторону побудови власної інфраструктури або аутсорсу комерційних ЦОД звичайно ж залишається за вами. Але пам'ятайте, що розміщення обладнання в надійному дата-центрі не тільки гарантує збереження і захист даних бізнесу, але і допоможе оптимізувати витрати вашого бізнесу.