до переліку новин
18
Груд
2024
Груд
2024
18 Груд 2024
Дата-центри: 9 трендів галузі на 2025 рік
Штучний інтелект, зростаюча потреба в інтенсивних обчисленнях вимагають більш потужної та енергоефективної інфраструктури. Також зменшення впливу на навколишнє середовище став пріоритетом номер один для власників ЦОД. В статті зібрали 10 ключових трендів для сфери дата-центрів у 2025 році.
1. Будівництво величезних кампусів ЦОД. З розвитком ШІ компанії в США все більше інвестують у масштабні проєкти, такі як Amazon у Вірджинії чи Microsoft у Кентуккі. Ці інфраструктури, часто близькі до відновлюваних джерел енергії, потужністю понад 1 Гвт розроблені для обробки величезних обсягів даних і задоволення зростаючої потреби в інтенсивних обчисленнях, особливо для ШІ та аналізу даних у реальному часі.
2. Зростання попиту на енергію. З прискоренням ШІ енергоспоживання центрів обробки даних збільшується. Наприклад, ChatGPT, споживає в десять разів більше енергії, ніж звичайні служби, такі як пошук Google. Цей попит змушує підприємства в цьому секторі шукати інноваційні засоби живлення своєї інфраструктури, мінімізуючи свій вуглецевий слід.
3. Сучасні стійкі системи охолодження. Охолодження залишається критичним фактором, при цьому підвищена увага приділяється таким системам, як пряме рідинне охолодження (DLC). Технологія дає змогу покращити керування серверами високої щільності. На додаток до цього з’являються рішення для занурювального охолодження. Їх можна використовувати для розсіювання ще більшої кількості тепла, занурюючи сервери в непровідні рідини для досягнення ще більшої щільності.
4. Енергетична незалежність ЦОД. Сьогодні проявляється все більший інтерес до теми енергетичної незалежності дата-центрів задля зменшення їхнього впливу на навколишнє середовище. Щоб досягти цього, з’являється кілька стратегій, таких як використання невеликих модульних ядерних реакторів (SMR), щоб запропонувати стабільне, чисте електропостачання, особливо в ізольованих районах. Інші гравці інвестують у системи накопичення енергії, такі як батареї великої місткості, щоб керувати коливаннями споживання та гарантувати підвищену енергетичну стійкість.
5. Цифрова симуляція (цифрові двійники). Проєкти цифрового моделювання для оптимізації енергоефективності ЦОД дають результати вже через кілька років від запуску. Ці «цифрові двійники» можна використовувати для моделювання поведінки дата-центрів і пошуку рішень для зниження споживання енергії при одночасному регулюванні продуктивності систем охолодження та електропостачання.
6. Розташування та диверсифікація сайтів. З огляду на енергетичні обмеження, все більше і більше дата-центрів тепер розташовані в промислових зонах або далеко від звичайних хабів. Ці нові об’єкти, часто поблизу відновлюваних джерел енергії електростанцій, мають на меті обійти вузькі місця, пов’язані з енергетичною інфраструктурою великих міських центрів.
7. Інновації у повторному використанні тепла. У рамках цього підходу перспективним кроком є, наприклад, концепція біо-кругового центру обробки даних. Використовуючи відпрацьоване тепло для культивування водоростей дозволяє створювати біомасу для виробництва продуктів із додатковою вартістю для фармакологічної та харчової промисловості.
8. Інтегрований аналіз життєвого циклу (LA). Крім простого споживання енергії, необхідно оптимізувати глобальний вплив дата-центрів на навколишнє середовище – матеріали, конструкції та термін служби. Таким чином, екологічне будівництво, акредитоване за такими стандартами, як BREEAM і засноване на бетоні з низьким вмістом вуглецю, має вирішальне значення для відповідності майбутнім очікуванням щодо стійкості. У довгостроковій перспективі саме це цілісне бачення, як екологічне, так і кругове, має переважати в секторі.
9. Пошук необхідних людських ресурсів. Щоб масштабувати центри обробки даних та витримати встановлені терміни виходу на ринок, необхідні людські ресурси. Завданням у 2025 році для операторів буде продовження зусиль із залучення нових талантів з інших галузей та утримання їх.
Коментарі
GigaCenter
Читати ще
GigaCenter
Ваш коментар