Послуги дата-центрів стали невід'ємною частиною сучасного бізнесу, адже обсяги інформації, якою оперують компанії з кожним роком зростають і ці дані необхідно десь розміщувати. Для власників бізнесу вибір надійного ЦОД одне з найбільш хвилюючих завдань, адже довірити необхідно найважливішу частину компанії - інформацію. Існує безліч критеріїв для відбору дата-центру, і один з них визначається виходячи з класифікації за рівнями надійності.

Так, високий рівень сервісу ЦОД в першу чергу залежить від відповідності двум основним стандартам:
•  TIA-942 (розроблений Telecommunications Industry Association, в ньому містяться основні вимоги до будівництва ЦОД);
•  класифікація за рівнями від Uptime Institute (показники TIER), яка регламентує ступінь надійності дата-центру.

Стандарт TIA містить в основному інженерно-технічні вимоги до інфраструктури ЦОД, а в Uptime Institute викладені вимоги не тільки технічного, але і організаційно-управлінського характеру.


1. 
Рівень надійності TIER І является базовым и был на «пике» популярности в 1960-е годы. Отказоустойчивость системы установлена на уровне 99,671%. В базовом уровне не предусмотрена система резервирования и сбой определенного оборудования повлечет за собой остановку работы сервера. 
2. Показник  TIER ІІ предусматривает уровень отказоустойчивости 99,749% и дублирование активного оборудования (ИБП, кондиционеров). В ЦОД данного уровня присутствует система охлаждения и энергоснабжения, но появление определенного сбоя также приведет к прерыванию работы дата-центра. 
3.  Рівень надійності TIER ІІІ характеризуется отказоустойчивостью на уровне 99,982%, наличием полной схемы резервирования системы кондиционирования, электропитания и коммуникации. В отличии от предыдущих уровней сертификации, ЦОД уровня TIER ІІІ не нужно останавливать в случае проведения профилактических работ. Данный вид стандарта является наиболее популярным и доступным на сегодняшний день. Используется для потребностей как крупного, так и среднего бизнеса.
4.  Показник TIER ІV свидетельствует о максимальном уровне надежности. Отказоустойчивость составляет 99,995%. В данном случае все оборудование не только зарезервировано, но также имеет систему «близнец» (2N+1). Такая схема дублирования помогает проводить все плановые работы без приостановления работы дата-центра. Как правило ЦОД такого уровня строится для больших корпораций, государственных учреждений и военных организаций.

Який рівень TIER стане ідеальним рішенням для вашого бізнесу?

В першу чергу, необхідно звернути увагу на відмовостійкість систем. З одного боку, різниця даного показника в розглянутих рівнях TIER не настільки значна, але якщо надати інформацію в іншому вигляді вона набуває зовсім іншого змісту для компанії:

• TIER I допускає майже 29 годин простою систем;
• TIER II - 22 години;
• TIER III - 96 хвилин;
• і TIER IV всього близько 26 хвилин на рік.

Виходячи з вищевказаних показників, можна зрозуміти, що рівень відмовостійкості системи - важливий критерій для бізнесу, адже для одних компаній незначний простий ніяк не відіб'ється на його діяльності, а для інших - хвилина простою спричинить за собою мільйони збитків.

Так, дата-центр уровня надійності TIER I підійде для малих підприємств, у яких IT-інфраструктура мало розвинена. Наприклад, найбільш підходящою сферою бізнесу для TIER II є малі підприємства, основні операції якого здійснюються в робочий час і після його завершення відбувається відключення системи. Найбільша кількість дата-центрів в світі відповідають вимогам показника TIER III (карта сертифікації ЦОД від Uptime Institute відображена на карті нижче). Дата-центр такого рівня є найбільш придатною для потреб сучасного бізнесу. Дата-центр рівня надійності TIER IV - рішення для банківських установ, фінансових і державних структур.


Так, GigaСenter входить в п'ятірку кращих комерційних дата-центрів на території України та за показниками надійності, відмовостійкості та безпеки відповідає рівню Tier III і вимогам стандарту TIA 942. Дата-центр здійснює безперебійну роботу з 4 квітня 2014 і пропонує клієнтам широкий асортимент якісних послуг по розміщення серверного устаткування, з якими ви зможете ознайомитися на офіційному сайті компанії https://gigacenter.ua/#services

Класифікація за рівнями від Uptime Institute є важливим фактором у процесі вибору дата-центру замовником, адже гарантує йому якість роботи інфраструктури ЦОД. Відповідність конкретним показником TIER дає клієнтові уявлення про основні технічні характеристики дата-центру і формування впевненості в належному рівні захисту розміщених ним даних.

Обираючи дата-центр для безпечного розміщення даних, підходите до цього питання з усією серйозністю, адже від надійності інфраструктури ЦОД залежить успішне ведення вашого бізнесу.

У разі виникнення питань зверніться до наших менеджерів по тел. 044 591 11 88 і вони нададуть вам детальну інформацію, а також допоможуть підібрати оптимальний варіант сервісу під ваш бізнес!ОтрасльЗаданиеРешение
Международные финансовые структуры
Организовать качественную и надежную коммуникацию клиентов компании 
-многоканальный доступ;
-прямые подключения с международными операторами;
-специальная тарификация выбранных направлений

Национальный ритейл
Создать единую внутреннюю сеть для отделений по всему городу
-голосовое меню;
-бесплатные внутренние звонки;
-городская нумерация для каждого отделения

Локальные производители
Создать систему внутреннего мониторинга за качеством работы с клиентами
-облачная АТС;
-запись звонков и возможность осуществления оценки качества;
-бесплатная линия 0-800