Черв
2023
Захист від DDoS-атак: як працює та як налаштувати це в дата-центрі
Простій бізнесу або онлайн-сервісів призводить до втрати прибутку, шкоди репутації та відтоку клієнтів. Враховуючи тенденції до збільшення DDoS-атак, наявність сервісів захисту в наш час — значний критерій при виборі ЦОД. Адже за досить потужної DDoS-атаки, сервер може отримати навантаження в більш ніж 100 Гбіт/с в Україні (у світі зафіксовані атаки в 300 Гбіт/с і вище) — далеко не кожен дата-центр витримає подібне.
Тож як працює захист даних від DDoS-атак в дата-центрі та чому дані в ЦОД захищені краще ніж в офісі — розглядаємо в статті.
Що таке DDoS-атака
DDoS (Distributed Denial-of-Service) — різновид атаки, коли хакер переповнює сервер надмірною кількістю запитів, щоб запобігти доступу законних користувачів до вебсайту чи онлайн-сервісів.
Найчастіше DDoS-атаки виконуються завдяки DDoS-ботнетам. Ботнет — це група із сотень або тисяч машин (ботів), контроль над якими взяв хакер. Завдяки ним зловмисник відправляє величезну кількість інтернет-трафіку на ресурс жертви.
Уявімо ситуацію з техпідтримкою сайту Розетка. Хтось дзвонить аби отримати допомогу, проте відповідь проста — всі співробітники наразі зайняті. Причина в тому, що спамер відправив тисячі дзвінків з різних телефонів, контрольованих ботами. Лінії кол-центру перевантажені, і законні абоненти не можуть отримати допомогу. DDoS-атаки працюють так само, але в інтернеті. Вони повністю блокують кінцевим користувачам доступ до вебсайту або онлайн-сервісу через шкідливий трафік.
Які бувають типи DDoS-атак
До найпоширеніших типів DDoS-атак відносяться:
Атаки рівня (L3). Об’ємні DDoS-атаки, що переповнюють внутрішні мережі шкідливим трафіком. Ці DDoS-атаки вичерпують смугу пропускання між цільовою мережею або онлайн-сервісом та інтернетом.
Атаки рівня (L4). Атаки на протоколи відбуваються, коли зловмисник надсилає запити на з’єднання з кількох IP-адрес до “слабких” місць сервера. Для цього процесу потрібно лише кілька комп’ютерів. Кожен запит на підключення вимагає відповіді і сервер швидко перевантажується.
Атаки рівня (L5-L7). Ціль такої атаки — вимкнути програму, онлайн-сервіс або сайт. Прикладом такої атаки є HTTP-флуди. Зловмисники надсилають HTTP-запити з різними IP-адресами, роблячи запити до сервера для завантаження текстових файлів, програм або зображень. Сервер не може виявити атаку, оскільки IP-адреса та інші ідентифікатори змінюються з кожним запитом.
Щодня в світі відбуваються тисячі кібератак. Компанія Check Point навіть створила онлайн-карту DDoS-атак. Завдяки ній можна дізнатися між якими країнами відбуваються атаки в цю хвилину, які галузі стають цілями хакерів найбільше та навіть кількість DDoS-атак за сьогодні.
Що таке захист від DDoS та як він працює
Чому в ЦОД ваші дані краще захищені, ніж в офісі
Замовити послугу захисту від DDoS-атак можна в два кроки:
- зв'язатися з фахівцем GigaTrans за тел. (044) 591-18-18 або надіслати запит на пошту [email protected];
- укласти договір на надання сервісу.
Коментарі
Читати ще
Листоп
2024
Ваш коментар