до переліку новин
03
Жовт
2023
Жовт
2023
03 Жовт 2023
Основна термінологія ЦОД або як порозумітися з техпідтримкою
PDU, PUE, крос-комутація, SmartHands — якщо ви працюєте в ЦОД, більшість цих термінів вам знайомі. Однак, для “неспеціалістів” певна термінологія може звучати як таблиця Менделєєва. Тож аби розказати просто про складне, команда GigaCenter склала чек-лист основної термінології сфери дата-центрів.
Терміни, які часто застосовуються фахівцями ЦОД
Colocation — розміщення IT-обладнання клієнта в дата-центрі з відмовостійкою IT-інфраструктурою. Як правило клієнт може обрати один з наступних варіантів розміщення: від оренди юніта до екранованого модуля в залежності від потреб бізнесу.
Крос-комутація — найчастіше завдання, яке виконує техпідтримка. Це процес з’єднання двох різних місць в центрі обробки даних. Наприклад з`єднання комунікаційної мережі (між серверними шафами), підключення резервних каналів або “хмарних” структур. Таке з’єднання забезпечує більшу надійність і меншу затримку мережевих підключень, які використовуються за замовчуванням за межами ЦОД.
Угода про рівень обслуговування (SLA) — угода між постачальником послуг і користувачем про рівень послуг. Містить кількісні та якісні характеристики наданих послуг, такі як їх доступність, підтримка користувачів, час виправлення несправності тощо.
Система моніторингу — модульна система, яка безперервно збирає та аналізує показники роботи обладнання і інфраструктури дата-центру. Зазвичай вона виконується на рівні датчиків, обладнання та інженерної системи загалом. Далі показники з датчиків зводяться в єдине ціле — центр моніторингу. Завдяки цьому, фахівці ЦОД орієнтуються в якому саме модулі виникла помилка або яка температура зараз в холодному коридорі.
Блок розподілу живлення (PDU). Це пристрій, що оснащений декількома виходами та призначений для розподілу електроенергії. В межах ЦОД використовується в межах стійок для ІТ-компонентів, серверів і мережевого обладнання.
Джерело безперебійного живлення (UPS) — це пристрій, який виконує функцію акумулятора енергії. Він дозволяє підключеному до нього обладнанню працювати навіть в умовах відсутності електроенергії. Своєрідний “план Б” для обладнання в разі збою основного джерела живлення або відключення світла.
Meet-me room (іншими словами — кросова) — приміщення де розташоване пассивне телеком-обладнання провайдерів (тобто те, яке не працює на електриці) і використовується для комутацій як між провайдерами, так і подачі сервісів від провайдерів до їх клієнтів в дата-центрі.
PUE — це стандартний показник ефективності споживання електроенергії в центрах обробки даних. Чим менший цей показник, тим більш ефективним вважається дата-центр. Ідеально, якщо цей коефіцієнт становить 1. Проте PUE більшості сучасних ЦОД сьогодні в межах 1,2-1,4.
Фальш-підлога. Вона розміщується над основною підлогою машинних залів дата-центру. Використання фальшпідлоги виправдане відводом зайвого тепла, якого у ЦОД не повинно бути. Також вона вирішує питання заземлення. Кожна плитка має антистатичне покриття, яке відводить електрозаряд статики на систему заземлення. Без надлишкового заряду підлога безпечніша для обладнання і не збирає пил.
Smart Hands — це виконання робіт фахівцями support-команди дата-центру з обладнанням клієнта згідно з його запитом. Наприклад, reboot, перекомутація або заміна жорстких дисків.
Хладон 125 — галогенізований газ, який використовується в дата-центрах для усунення загорянь. При запуску газу в машинний зал, він повністю витісняє кисень, що не дозволяє вогню розповсюджуватися далі.
Раніше ми писали статтю — 5 поширених неправильних уявлень про ЦОД.
Коментарі
GigaCenter
Читати ще
GigaCenter
21
Листоп
2024
Листоп
2024
21 Листоп 2024
Sidus Space побудує шість супутників для зберігання даних на орбіті Місяця
Ваш коментар